Technologie sztucznej inteligencji w praktyce klinicysty i naukowca w fizjoterapii i rehabilitacji
Technologie inteligencji obliczeniowej prowadzą do przełomu w sposobie oferowania oddziaływań terapeutycznych w rehabilitacji i fizjoterapii, w tym w ramach personalizowanej medycyny prewencyjnej ludzi zdrowych. Pandemia pokazała, że nowoczesna diagnostyka, leczenie, rehabilitacja i opieka nie są w pełni możliwe bez wsparcia nowoczesnych technologii,…
20,99 złCena okładkowa: 23,00 zł −9%ⓘ
W bibliotece do 30 minut od opłacenia Bez ograniczeń, znak wodny — jak to działa?
Kup w zestawie taniej
Zaznacz, które tytuły chcesz — rabat zestawu −15% nalicza się przy zakupie min. 2 pozycji.
Technologie inteligencji obliczeniowej prowadzą do przełomu w sposobie oferowania oddziaływań terapeutycznych w rehabilitacji i fizjoterapii, w tym w ramach personalizowanej medycyny prewencyjnej ludzi zdrowych. Pandemia pokazała, że nowoczesna diagnostyka, leczenie, rehabilitacja i opieka nie są w pełni możliwe bez wsparcia nowoczesnych technologii, a w szczególności sztucznej inteligencji (ang. Artificial Intelligence – AI). Obszarami oddziaływania technologii AI w rehabilitacji i fizjoterapii są:
– diagnostyka (sztucznointeligentna analiza chodu, ruchu kończyn górnych, jakości życia),
– nowatorskie systemy motywowania pacjenta do ćwiczeń, w tym poprzez wykorzystanie rzeczywistości wirtualnej (VR) i rzeczywistości rozszerzonej (AR),
– kreatywne łączenie oddziaływań terapeutycznych, optymalizacja oddziaływań,
– monitorowanie realizacji ćwiczeń,
– personalizowana ocena efektywności procesu terapeutycznego,
– wykorzystanie egzoszkieletów i robotów rehabilitacyjnych,
– boty jako narzędzia diagnostyczne i wspomagające terapię,
– telerehabilitacja i rehabilitacja hybrydowa,
– inteligentne środowiska terapeutyczne,
– pomiar wpływu terapii na czynności codziennego życia i jakość życia,
– modele obliczeniowe procesów terapeutycznych,
– ocena klinicznej przydatności rozwiązań AI,
– oprogramowanie medyczne wykorzystujące AI jako wyrób medyczny zgodnie
z dyrektywą MDR oraz ISO 13485,
– etyka sztucznej inteligencji z punku widzenia klinicysty.
Monografia prezentuje zagadnienia o wysokim poziomie naukowym i istotnym znaczeniu kliniczny, a przez to ważne dla rozwoju nauki i wzrostu polskiej gospodarki poprzez poprawę zdrowia społeczeństwa, w tym:
– poprawę profilaktyki u osób zdrowych w ramach medycyny prewencyjnej,
– poprawę wczesnej diagnostyki zmian patologicznych,
– zwiększenie skuteczności rehabilitacji,
– zmniejszenie liczby osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych,
– dłuższe utrzymanie sprawności osób w podeszłym wieku.
- Format
- Ebook
- Autor
- Emilia Mikołajewska
- Wydawnictwo
- Wydawnictwo Naukowe UMK
- EAN
- 9788323154099
- ISBN
- 978-83-231-5409-9
- ISBN wydania papierowego
- 978-83-231-5408-2
- Rok wydania
- 2024
- Miejsce wydania
- Toruń
- Wydanie
- 1
- Język
- polski
- Liczba stron
- 142
- Formaty plików
- Rozmiar pliku
- PDF: 1,0 MB
- Zabezpieczenie
- Znak wodny (watermark)
- Przeczytasz na
- telefon i tablet, komputer, Kindle, PocketBook, inkBook, Onyx
Kto może wystawić opinię o tym tytule
- Opinię o tytule wystawia klient, który kupił go w booktown.pl, zalogowany na swoim koncie — sklep sprawdza zakup w historii zamówień. Kto danego tytułu nie kupił, formularza opinii nie zobaczy.
- Każdą opinię czytamy przed publikacją. Odrzucamy treści obraźliwe, spam, cudze dane osobowe i wpisy niedotyczące tytułu. Nie usuwamy opinii dlatego, że jest krytyczna, i nie zmieniamy jej treści.
- Za opinię wystawioną z konta przyznajemy 10 punktów programu PUNKTOMANIA — niezależnie od tego, ile gwiazdek wystawisz i co napiszesz. Punkty naliczamy po zatwierdzeniu opinii przez moderację, maksymalnie za 5 opinii miesięcznie.
Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.













Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.