System Prawa Medycznego. Tom III. Odpowiedzialność prawna w związku z czynnościami medycznymi

SKU: AZ#59D8894CEB/DL-ebwm/epub
254,00 zł
Cena: 209,55 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 254,00 zł
Oszczędzasz: 44,45 zł
niedostępny
\n\nTom III Systemu Prawa Medycznego to kompendium wiedzy z zakresu odpowiedzialności prawnej w związku z czynnościami medycznymi oraz organizacją i finansowaniem opieki zdrowotnej przez organy...
Powiadom o dostępności
Format pliku:
epub
Opis produktu
Komentarze
Spis treści
\n\nTom III Systemu Prawa Medycznego to kompendium wiedzy z zakresu odpowiedzialności prawnej w związku z czynnościami medycznymi oraz organizacją i finansowaniem opieki zdrowotnej przez organy publiczne. Autorzy szczególnej analizie poddali charakter relacji między różnymi reżimami odpowiedzialności prawnej oraz wskazali różnice w zasadach ich funkcjonowania i stosowanych sankcjach.
\n\n
\n\n Rozdział I poświęcony jest poszczególnym rodzajom odpowiedzialności prawnej oraz relacjom między nimi, przy czym omówiono m.in.:

specyfikę odpowiedzialności zawodowej, w niektórych zawodach nazywanej dyscyplinarną – określając jej istotę, sposób uregulowania najważniejszych kwestii z nią związanych w tzw. ustawach korporacyjnych poszczególnych zawodów medycznych, a także przedstawiając etapy postępowania przed organami odpowiedzialności zawodowej (dyscyplinarnej),
pojęcie i rodzaje błędu medycznego oraz zdarzenia medycznego,
zasady funkcjonowania cywilnej odpowiedzialności odszkodowawczej,
odpowiedzialność administracyjną, jej cechy oraz rodzaje,
odpowiedzialność pracowniczą osób wykonujących zawody medyczne,
postępowanie przed wojewódzkimi komisjami do spraw zdarzeń medycznych.
odpowiedzialność karną, a w szczególności okoliczności warunkujące lub wyłączające byt przestępstwa oraz typizacje, które z racji specyfiki zawodów medycznych mogą najczęściej stanowić podstawę odpowiedzialności karnej osób je wykonujących.

\n\n
\n\n Rozdział II poświęcony jest odpowiedzialności państwa przed międzynarodowymi organami praw człowieka i Trybunałem Sprawiedliwości UE w związku z jego obowiązkami w zakresie ochrony zdrowia osób znajdujących się na jego terytorium.
\n\n
\n\n Rozdział III zawiera analizę praw i obowiązków personelu medycznego wobec organów władzy publicznej – w szczególności omówienie skomplikowanych zagadnień związanych z obowiązkiem denuncjacji, ciążącym w pewnych sytuacjach na tych podmiotach, zwłaszcza w razie powzięcia przy wykonywaniu czynności służbowych podejrzenia popełnienia przestępstwa przez inne osoby, czy też wynikających z obowiązku społecznego.
\n\n
\n\n Adresaci:\nPublikacja przeznaczona jest dla menedżerów w podmiotach leczniczych oraz osób wykonujących zawody medyczne. Powinna także zainteresować przedstawicieli zawodów prawniczych: adwokatów, radców prawnych, sędziów oraz prokuratorów, a także aktualnych i potencjalnych pacjentów.

Cechy

Rodzaj: e-book
Format pliku: epub
Autor: Agnieszka Liszewska, Eleonora Zielińska, Teresa Dukiet-Nagórska
Język publikacji: polski
Rok wydania: 2021
Serie: System prawa