Sztuka coachingu ma na celu zmianę twojego sposobu myślenia, otwarcie przed tobą nowych możliwości oraz pokazanie świeżych rozwiązań. Jest idealnie dostosowana do potrzeb coacha lub menedżera i może być kreatywnie wykorzystywana w praktyce. Jej autorki – specjalistki od coachingu i superwizorki światowej sławy – przedstawiają wiele twórczych pomysłów, które można wykorzystać w różnych sytuacjach związanych z coachingiem, takich jak przywództwo, podejmowanie decyzji, wspomaganie zmian i superwizja.
Łącząc całkiem nowe, oryginalne schematy z klasycznymi modelami stosowanymi w obszarze zarządzania i edukacji, Jenny Bird i Sarah Gornall stworzyły cenne, przystępne źródło oparte na solidnych podstawach teoretycznych, pozwalające na szybkie znalezienie potrzebnych informacji i błyskawiczne ich przyswojenie. Każdy zaprezentowany model opatrzony jest przejrzystym diagramem oraz prostym wyjaśnieniem, jak działa, na czym polega i w jaki sposób można go wykorzystać w praktyce. Autorki, bazując na swoich doświadczeniach z pracy coachingowej, przedstawiają inspirujące pomysły na wcielanie opisanych metod w życie.
Sztuka coachingu będzie nieocenioną pomocą dla coachów poszukujących nowych metod pracy z klientami, a także dla adeptów sztuki, uczestników szkoleń coachingowych, coachów-superwizorów, specjalistów ds. szkolenia i rozwoju zawodowego oraz osób pracujących w działach HR.
Książka porusza tematy:
- coaching,
- relacje i komunikacja,
- uczenie się i rozwój osobisty,
- przywództwo, wywieranie wpływu i motywowanie,
- analiza, wybór i zmiana,
- superwizja i facylitacja pracy zespołów,
- rozwój kreatywności.
Sztuka coachingu jest zachwycająca. Dla początkujących coachów będzie użyteczną „skrzynką z narzędziami”, a dla profesjonalistów stanie się źródłem inspiracji i zaproszeniem do refleksji. Żaden coach nie oprze się czarowi błyskotliwego, dogłębnie przemyślanego połączenia rysunków z instrukcjami. Takie książki można pisać wyłącznie na bazie własnego bogatego doświadczenia, korzystając z kreatywności, jaka łączy się z praktykowaniem coachingu, i mądrości, do której ono prowadzi. Zachęcam do lektury… i do praktyki!
Ewa Mukoid, dyrektor Instytutu Komunikacji i Rozwoju Mukoid
Książka Jenny Bird i Sarah Gornall wykracza poza standardowe ramy pracy z klientem. Jeśli jesteś coachem, doradcą lub zarządzasz zespołem i chętnie wzbogacasz swoją praktykę o sprawdzone naukowo metody, koniecznie przeczytaj Sztukę coachingu. Dzięki niej poszerzysz pole widzenia swoich klientów o niedostępne wcześniej obszary, wesprzesz ich w odkrywaniu siebie oraz odblokujesz ich potenc jał.
Dorota Hołówka, prezes Stowarzyszenia Nowa Psychologia
Autorkami tego poradnika dla praktyków są dwie doświadczone specjalistki z dziedziny coachingu. Konkretne sugestie wzbogaciły wieloma wizualizacjami, które stanowią niecenione narzędzie w pracy z klientami. Książka na pewno przypadnie do gustu wszystkim, którzy dbając o rozwój swojego zawodowego warsztatu, poszukują nowych inspiracji.
Jacek Walkiewicz, psycholog
Jenny Bird jako coach z powodzeniem pracuje od 2000 roku z dyrektorami generalnymi i innymi przedstawicielami kadry kierowniczej wyższego szczebla. Zajmuje się superwizją coachów z całego świata, pomagając im pogłębiać umiejętności oraz rozwijać jedną z najważniejszych kompetencji niezbędnych w tym zawodzie – obecność coachingową. Bird w znacznym stopniu przyczyniła się do rozwoju coachingu w Wielkiej Brytanii, a jej wystąpienia na konferencjach w kraju i za granicą cieszą się ogromną popularnością.
Sarah Gornall jest coachem, mentorem, superwizorem i trenerem. Pracuje z coachami w Wielkiej Brytanii i za granicą; pomaga im rozwijać umiejętności i zwiększać pewność siebie. Organizuje również szkolenia dla liderów i menedżerów pracujących zarówno w sektorze prywatnym, publicznym, jak i non profit. Poza Sztuką coachingu napisała jeszcze dwie książki. Jej kreatywne podejście, zrodzone z ogromnego doświadczenia, stanowi ważny przyczynek do rozwoju skutecznego, profesjonalnego coachingu.
Cechy
Format pliku: | , |
Autor: | Jenny Bird, Sarah Gornall |
Wydawnictwo: | Galaktyka |