Patricia McConnell z talentem łączy w swej książce najnowsze odkrycia naukowe z osobistymi doświadczeniami, po to, aby jak najlepiej opisać życie emocjonalne psów. Dowiadujemy się, jak funkcjonuje psi umysł, jak lepiej zrozumieć te zwierzęta i jak z nimi współpracować.
Stanley Coren, autor m.in. Jak rozmawiać z psem i Tajemnic psiego umysłu
Tylko pies, czy aż pies? Całkowicie zgadzamy się z Patricią McConnell, która dowodzi, że psy to istoty nad wyraz emocjonalne. Lektura obowiązkowa dla każdego, komu zależy na pogłębieniu relacji z własnym pupilem.
Miesięcznik „Przyjaciel Pies” i serwis Pies.pl
Byłam przekonana, że wiem, jak postępować z moim psem. Mimo trudnych początków udało nam się przecież wypracować porozumienie. Czytając książkę Z miłości do psa, uświadomiłam sobie jednak, jak ważna jest obserwacja nie tylko naszych psów, ale także siebie! Od tej pory bacznie przyglądam się, jakie sygnały wysyła mi mój pies, i zwracam większą uwagę na takie szczegóły, jak postawa ciała czy ton głosu. I to działa! Mój pies jest szczęśliwy, a ja zafascynowana światem psich emocji.
Książkę polecam wszystkim osobom, którym zależy nie tylko na wychowaniu psa na posłusznego towarzysza, ale także na zrozumieniu jego zachowań. Patricia McConnell naukowe rozważania i praktyczne wskazówki poparła autentycznymi historiami oraz wieloma cennymi fotografiami. Po lekturze Z miłości do psa przekonasz się, że psy pod wieloma względami są bardziej podobne do ludzi, niż ci się do tej pory wydawało.
serwis mampsa.pl
Psy są zdolne do intensywniejszego przeżywania emocji niż ludzie. Z pewnością zachowanie przerażonych psów czyni takie przypuszczenie całkowicie uprawnionym. Potrafią też rozwiązywać problemy w sposób, który nie da się wytłumaczyć mechanicznymi reakcjami na bodźce środowiskowe. Pewien pies, imieniem Izzie, potrafił uniknąć pułapek na myszy – jego właściciel rozstawiał je wokół kanapy, by nie dopuścić do niej psa. Otóż Izzie brał w zęby prześcieradło, przeciągał je ostrożnie po pułapkach, aż się wszystkie zatrzasnęły, potem już spokojnie kładł się na kanapie, a prześcieradło układał sobie wygodnie pod głowa jako poduszkę. Możemy więc śmiało postawić tezę, że psy myślą i czują, a więc mają swoją osobowość.
Gdziekolwiek jestem, staram się obserwować psy. A właściwie nie tylko psy ale również ich właścicieli oraz ich relacje z podopiecznymi. Żyją na świecie psy szczęśliwe, których opiekunowie znają i rozumieją potrzeby swoich podopiecznych. Wiele psów spotyka jednak przysłowiowy "psi los". Zakute w kagańce, szarpane na smyczach i kolczatkach, karcone krzykiem i biciem. W takich przypadkach właściciel nie umie, a często również nie chce, spojrzeć na świat oczami swojego czworonoga.
A wystarczy odrobina dobrej woli, aby zostać prawdziwym przyjacielem psa. Zrozumienie psich zachowań ułatwi nam książka Patricii McConnell Z miłości do psa. To książka, która powinna być obowiązkową lekturą dla każdego, kto na co dzień pracuje z psami, a także dla każdego właściciela, któremu zależy na właściwych relacjach ze swoim pupilem.
Magdalena Madajczyk, Fundacja Dogtor
Cechy
Format pliku: | , |
Autor: | Patricia McConnell |