Opis produktu
Opinie
Wypracowania – Czesław Miłosz wybór wierszy część I
Opisy wypracowań:
„Campo di Fiori” analiza i interpretacja. Poniższe wypracowanie stanowi gotową analizę i interpretację wiersza Czesława Miłosza „Campo di Fiori”. Podejmując się analizy należy zwróć uwagę na kontekst historyczny powstania utworu, w ówczesnym czasie likwidowano warszawskie getto. Obraz ten poruszył poetę i stał się głównym tematem wiersza. Wypracowanie omawia całość utworu. Wyjaśnione jest znaczenie tytułu i wszystkie wątki poruszone przez autora. Całość poparta jest cytatami. Wypracowanie zawiera 367 słów.
„Który skrzywdziłeś” analiza i interpretacja. Poniższe wypracowanie stanowi analizę i interpretację wiersza „Który skrzywdziłeś” autorstwa Czesława Miłosza. Zawarty w tytule zwrot oznacza adresata utworu, jest nim państwowy totalitaryzm. Poeta staje się świadkiem epoki, obrońcą narodu, który demaskuje występki władz rządzących. Wypracowanie dokładnie omawia całość utworu. Poruszono i wyjaśniono wszystkie najważniejsze wątki. Całość poparta jest cytatami. Wypracowanie zawiera 342 słów.
„Oeconomia divina” analiza i interpretacja. Poniższe wypracowanie stanowi gotową analizę i interpretację wiersza Czesława Miłosza „Oeconomia divina”. Dokonując analizy utworu należy wskazać, że autor prezentuje pesymistyczną wizję człowieka pozostającego w świecie opuszczonym przez Boga. Wypracowanie omawia całość utworu, wskazano znaczenie tytułu. Całość poparta jest cytatami, wytłumaczono budowę wiersza oraz środki artystyczne zastosowane przez autora. Wypracowanie zawiera 276 słów.
„Piosenka o końcu świata” analiza i interpretacja. Wypracowanie zawiera analizę i interpretację wiersza „Piosenka o końcu świata” Czesława Miłosza. Poeta poprzez stylizację biblijną ukazał kontrastującą z Apokalipsą świętego Jana wizję końca świata. Przedstawił naturalność tej sytuacji, w wierszu wplata się ona niezauważalnie w codzienność. Poniższe wypracowanie omawia całość utworu. Wskazano budowę wiersza oraz środki artystyczne użyte przez autora, całość poparta jest cytatami. Wypracowanie zawiera 330 słów.
„Piosenka o porcelanie” analiza i interpretacja. Poniższe wypracowanie zwiera gotową analizę i interpretację wiersza Czesława Miłosza „Piosenka o porcelanie”. Tytuł utworu wskazuje na lekkość formy i tematyki, to jednak jedynie celowy zabieg autora. Całość ukazuje kruchość kulturowego dorobku człowieka. Wypracowanie omawia całość utworu, wskazano znaczenie tytułu. Całość poparta jest cytatami, wytłumaczono budowę wiersza oraz środki artystyczne zastosowane przez autora. Wypracowanie zawiera 287 słów.
Seria „Gotowe wypracowania i opracowania lektur szkolnych” to zbiór profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków. Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole średniej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury. Każdy ebook to minimum 5, a zwykle 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np. z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp. Umieszczone w konkretnym ebooku wypracowania i opracowania lektury są propozycją szerszego spojrzenia na lekturę, jako że przedstawiają one najbardziej istotne aspekty danego zagadnienia, w tym np. charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie, motywy Autora i inne. Wypracowania zostały przygotowane przez nauczycieli języka polskiego lub wybitnych maturzystów i pasjonatów lektur.
Materiał ten jest także dostępny w serwisie www.wiedza24h.pl za pomocą płatności sms-owych, jednak kalkulacja wyraźnie wskazuje na wyższe korzyści przy zakupie ebooka. Pojedyncze wypracowanie w serwisie kosztuje 2,46 zł (płatne sms), natomiast w przypadku ebooka za cenę 4,90 zł otrzymujecie Drodzy Państwo co najmniej 5 wypracowań, na bazie których znacznie łatwiej będzie Wam napisać własne wypracowanie lub też przygotować się do sprawdzianu. Krótko mówiąc za cenę dwóch sms-ów otrzymujecie 5-8 wypracowań, zamiast dwóch pobieranych z serwisu internetowego.
Cechy
Rodzaj: | e-book |
Format pliku: | , , |
Autor: | Praca zbiorowa |
Język publikacji: | polski |
Rok wydania: | 2013 |