„Pragnę wyrazić Markowi Sołoninowi wdzięczność, zdjąć czapkę i pokłonić mu się do ziemi”
Wiktor Suworow
Mark Sołonin prezentuje swoje najnowsze badania nad przyczynami klęski Armii Czerwonej w 1941 r. Uzupełnia swoje analizy o nowe dane statystyczne, dokładne opracowania ruchów jednostek oraz relacje dowódców i żołnierzy obu walczących armii. Lektura tysięcy stron dokumentów z archiwów rosyjskich pozwoliła na opisanie nieznanych szczegółów pierwszych miesięcy niemiecko-radzieckiego konfliktu i rozwinięcie tez, które przyniosły Sołoninowi rozgłos i uznanie czytelników.
Ta książka to swego rodzaju uwieńczenie dotychczasowych badań Marka Sołonina i obraz początków Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, mocno różniący się od wciąż utrzymujących się mitów.
Mark Sołonin urodził się w 1958 roku w Kujbyszewie. W roku 1975 ukończył tamtejszy Instytut Lotniczy i podjął pracę w tajnym biurze konstrukcyjnym. W okresie pierestrojki założył klub polityczny. Od ponad dwudziestu lat bada historię udziału ZSRR w II wojnie światowej. REBIS wydał jego bestsellery: 22 czerwca 1941, czyli jak zaczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana, 23 czerwca. Dzień „M”, Na uśpionych lotniskach..., 25 czerwca. Głupota czy agresja?, Nic dobrego na wojnie oraz Pranie mózgu.
Cechy
Format pliku: | , |
Autor: | Mark Sołonin |