Powieść pt.”W świecie Fosforantów” oscyluje na pograniczu kilku gatunków literackich. Główną bohaterką jest francuska dziennikarka Elly Lemmour, która znalazła sposób, aby przeprowadzić wywiad w dalekiej głębi Wszechświata. Tam poznaje wielkiego uczonego Alberta. Wraz z nim i wysoko cywilizowanymi Fosforantami zwiedza Wszechświat, w którym nie istnieje pojęcie czasu w ziemskim wymiarze. Uroczego kosmitę Cygora Elly obdarza wzajemnym uczuciem i zamieszkuje z nim na jego odległej o 220 lat świetlnych planecie Cofo otoczonej błękitną barwą światła dziennego.
Za sprawą fenomenu pozaziemskiej techniki bohaterowie będąc na Cofo do woli korzystają z ziemskich dóbr materialnych. Powieść zawiera wiele hipotez naukowych w sposób wyważony wplecionych w fabułę.
W drugiej części, będącej kontynuacją, bohaterka wraz z kosmiczną załogą musi odwiedzić Ziemię w roku 2050 i to akurat wtedy, kiedy trwa….
Powielają się zdania, że powieść jest dobrym materiałem na scenariusz filmowy.
„W świecie Fosforantów” to powieść science fiktion przeplatana wątkami romansu psychologicznego. Powieść ma wysokie notowania wśród naukowców i recenzentów.Powielają się tez zdania, że powieść jest dobrym materiałem na scenariusz filmowy i dobry polski film, ukazujący świat piękna i mocno rozwiniętej cywilizacji.
Od autorki: Wraz ze swoimi bohaterami zapraszam Państwa w romantyczną podróż po Wszechświecie. Poznacie tam Państwo niezwykłych Kosmitów i świat, w którym nie istnieje pojęcie czasu w ziemskim wymiarze. Przy okazji wraz z francuską dziennikarką Elly Lemour i jej przewodnikiem, wielkim uczonym Albertem odwiedzicie odległą od Ziemi o dwieście dwadzieścia lat świetlnych planetę Cofo, otoczoną błękitną barwą światła dziennego. Tam poznacie jej wysoko cywilizowanych mieszkańców – Fosforantów, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i z pewnością zaskoczą pozaziemską techniką. Też wyjdzie na jaw, że….
Podróż bez biletu
Na spotkaniu w Instytucie jednego z państw europejskich Barbara spotyka profesora, którego okulary powodują , że przenosi się w czasie i zmieniając bieg zdarzeń wraca do swej dawnej egzystencji , akurat wtedy, gdy na dwór napadają Tatarzy…
Klucz do przeszłości
Weronika wracając z Paryża postanowiła po 35 latach odwiedzić niemiecką wieś Neudorf, w której spędziła cztery lata wojny, pasąc gęsi i obdarzając wzajemnym uczuciem syna gospodarzy, Waltera. Kiedy Walter oświadcza się Weronice nadlatują samoloty. Po odzyskaniu przytomności Weronika dowiaduje się że Walter zmarł w szpitalu i, że wojna zabrała też jego rodziców. Zbliżając się do Neudorf niepokoi ją cisza i pustka panująca w okolicy, więc ucieszyła się, gdy zatrzymała ją jakaś samotnie stojąca na poboczu postać, z którą jednak nie udało się nawiązać kontaktu, ale podrzuciła ona Weronice klucz, który okazał się kluczem otwierającym wrota do przeszłości a w efekcie i do zmiany biegu zdarzeń…
Cechy
Format pliku: | , |
Autor: | Jolanta Horodecka-Wieczorek |