Powieść autorstwa Barbary Gordon, jednej z najbardziej poczytnych autorek w czasach PRL. Książka jest przykładem "kryminału milicyjnego" - gatunku literatury popularnej, który wykształcił się w tamtym okresie.
Publikacja będzie bez wątpienia interesująca dla miłośników nietuzinkowych kierunków literackich. Powieści milicyjne doskonale oddają nastroje czasów PRL, zwłaszcza, że opisywane w nich śledztwa prowadzą zwykle oficerowie milicji.
„Trzykrotnie tego pamiętnego dla mnie dnia przypomniano mi moją samotność" – tak swoją historię rozpoczyna Teresa, która mieszka we Wrocławiu przy ulicy Bliskiej pod numerem 56. Po latach ciężkiej, biurowej pracy zostaje zwolniona, więc usiłuje na nowo poukładać sobie rzeczywistość.
Pierwszy dzień „nowego życia" od początku dostarcza emocji– Teresa wychodzi na spacer, zwiedza miasto, gdy wraca okazuje się, że w jej kamienicy zamordowano mężczyznę. Ofiara to alkoholik, ojciec i mąż znęcający się nad rodziną. Milicja usiłuje wyjaśnić sprawę.
Jeszcze tego samego wieczoru samotność bohaterki dobiega końca...
Język, postacie i poglądy zawarte w tej publikacji nie odzwierciedlają poglądów ani opinii wydawcy. Utwór ma charakter publikacji historycznej, ukazującej postawy i tendencje charakterystyczne dla czasów z których pochodzi.
Cechy
Format pliku: | |
Autor: | Barbara Gordon |