Opinie o Nas
100 FIŃSKICH INNOWACJI SPOŁECZNYCH
Książka jest zbiorem stu artykułów poświęconych fińskim innowacjom społecznym, napisanych przez grono wybitnych osób, które rozwinęły lub opracowały poszczególne rozwiązania. Różniący się co do wieku, zapatrywań i społecznego pochodzenia, autorzy tekstów uosabiają zarówno poważne, jak i żartobliwe oblicze innowacji.
100 FIŃSKICH INNOWACJI SPOŁECZNYCH
Producent: Szara Godzina
Nasza cena: 29,99 zł
ARABSKA WIOSNA KULTUROWY OBRAZ PRZEMIAN W ŚWIECIE ARABSKIM PO 2010 ROKU
Nie minęło sześć lat od rozpoczęcia się burzliwych przemian społeczno-politycznych, określanych jako Arabska Wiosna Ludów, a Bliski Wschód i Afryka Północna zmieniły się nie do poznania. Tylko kilka państw pozostało względnie niewzruszonych - Algieria i Maroko w Afryce Północnej oraz Katar, Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie na Półwyspie Arabskim.
ARABSKA WIOSNA KULTUROWY OBRAZ PRZEMIAN W ŚWIECIE ARABSKIM PO 2010 ROKU
Producent: Smak Słowa
Nasza cena: 25,99 zł
CAR PUTIN
Obserwowałam przebieg ostatnich wyborów w Rosji w pewnym lokalu. Widziałam, że niekiedy wyborcy wrzucali po kilka lub kilkanaście kart do głosowania, byłam też świadkiem podawania nieprawdziwych danych.
CAR PUTIN
Producent: ZYSK I S-KA
Nasza cena: 21,99 zł
DEMOKRACJA IZRAELSKA
Minęło 70 lat od odczytania Deklaracji niepodległości przez Dawida Ben Guriona, chyba najważniejszego z „ojców założycieli” izraelskiej państwowości. Ten jubileusz oraz ważne zmiany zachodzące obecnie na Bliskim Wschodzie stały się impulsem do powstania książki, która jest próbą stworzenia całościowego opisu funkcjonowania demokracji w Izraelu, zarówno na poziomie instytucji państwowych, jak i społeczeństwa.
DEMOKRACJA IZRAELSKA
Producent: PWN
Nasza cena: 47,99 zł
DO URN OBYWATELE
Thomas Piketty w zamieszczonych w tym tomie esejach przedstawia nie tylko bilans rządów Nicolasa Sarkozy’ego i François Hollande’a, ale przede wszystkim rozwija swoje poglądy na temat aktualnych palących spraw dotyczących zarówno gospodarki, jak i polityki europejskiej czy międzynarodowej. Książka jest również zapisem rozmaitych dyskusji na temat nierówności, jakie autor prowadził po światowym sukcesie swojego największego dzieła: Kapitał w XXI wieku.
DO URN OBYWATELE
Nasza cena: 33,99 zł
DROGA DO NIEWOLNOŚCI
Wierzyliście, że wolność jest dana raz na zawsze? Myliliście się.Tracimy ją.
DROGA DO NIEWOLNOŚCI
Producent: Znak Horyzont
Nasza cena: 37,99 zł
FASZYZM OSTRZEŻENIE
Książka stanowi osobistą i aktualną analizę zjawiska faszyzmu w XX wieku oraz jegowpływu na świat współczesny autorstwa jednej z najwybitniejszych postaciamerykańskiej sceny politycznej, a zarazem pierwszej kobiety pełniącej funkcjęsekretarza stanu USA. Wydawać by się mogło, że w świecie tak brutalnie doświadczonymprzez zbrodnie faszyzmu nie ma miejsca dla dzisiejszych spadkobierców Hitlera iMussoliniego.
FASZYZM OSTRZEŻENIE
Producent: POLTEXT
Nasza cena: 34,99 zł
GRA O BIAŁY DOM
Wszystko za głos / Polowanie na wyborcę to książka, którą od deski do deski wypełniają ociekające wyborczym błotem anegdoty. Autor analizuje wszystkie dotychczasowe amerykańskie kampanie prezydenckie, przypominając, że historia lubi się powtarzać i że z przeszłych wydarzeń można wyciągać cenne wnioski (choć dzieje się to zbyt rzadko), a nawet najzacniejsi z amerykańskich przywódców mają sporo na sumieniu w tej najbrudniejszej z wszystkich gier – kampanii wyborczej.
GRA O BIAŁY DOM
Producent: Wydawnictwo RM
Nasza cena: 19,99 zł
HITLERLAND JAK NAZIŚCI ZDOBYWALI WŁADZĘ
Hitlerland to fascynujący portret Niemiec widzianych oczami Amerykanów, którzy mieszkali i pracowali w Berlinie w czasie, kiedy Hitler dochodził do władzy i kiedy ruszała zabójcza nazistowska machina. Wśród tych Amerykanów byli dziennikarze i dyplomaci oraz takie znane postaci, jak pisarz Sinclair Lewis, fenomenalny  sportowiec Jesse Owens czy słynny lotnik Charles Lindbergh.
HITLERLAND JAK NAZIŚCI ZDOBYWALI WŁADZĘ
Producent: REBIS
Nasza cena: 32,99 zł
IMPERIALNA GRA
Inspirowana przez Włodzimierza Putina inwazja na Krym w marcu 2014 roku zaszokowała świat. Wkrótce potem Rosjanie dostarczyli wsparcie dążącym do secesji buntownikom w sąsiedniej Ukrainie, pogrążając kraj w brutalnej i nie mającej końca wojnie domowej.
IMPERIALNA GRA
Nasza cena: 26,99 zł
IMPERIALNA GRA ROSJI
Federacja Rosyjska zawsze posiadała aspiracje odgrywania kluczowej roli na arenie międzynarodowej. Obecnie jest rozczarowana stosunkiem świata zachodniego do swojego kraju.
IMPERIALNA GRA ROSJI
Producent: RYTM
Nasza cena: 21,99 zł
INSTYTUCJE POLITYCZNE I PROCES BUDŻETOWY PRZECIWDZIAŁANIE TRAGEDII WSPÓLNYCH ZASOBÓW FISKALNYCH
Autor przedstawia czynniki, które wpływają na politykę budżetową w państwach rozwiniętych, w tym w Polsce. Wykorzystuje koncepcje z obszaru ekonomii politycznej, odnoszące się do działania podmiotów sfery publicznej, uzupełniając je narzędziami nowoczesnej analizy instytucjonalnej.
INSTYTUCJE POLITYCZNE I PROCES BUDŻETOWY PRZECIWDZIAŁANIE TRAGEDII WSPÓLNYCH ZASOBÓW FISKALNYCH
Producent: SCHOLAR
Nasza cena: 29,99 zł
KOLOROWE REWOLUCJE W PRZESTRZENI PORADZIECKIEJ GENEZA ISTOTA SKUTKI
Próba odpowiedzi na pytania, czy protesty społeczne i przewroty polityczne były spowodowane dążeniami do demokracji, czy jedynie potrzebą wymiany elit politycznych i gospodarczych. Kreml te wydarzenia obserwuje ze strachem.
KOLOROWE REWOLUCJE W PRZESTRZENI PORADZIECKIEJ GENEZA ISTOTA SKUTKI
Producent: RYTM
Nasza cena: 18,99 zł
KSIĄŻĘ
"Ten, kto ma władzę, nie musi nikogo za nic przepraszać".Niccolo Machiavelli napisał słynnego Księcia prawie pięć wieków temu, zainspirowany osobą Cezara Borgii, syna papieża Aleksandra VI, włoskiego polityka, kardynała, księcia Romanii.
KSIĄŻĘ
Producent: one press
Nasza cena: 22,99 zł
LEWICA NOWE WYZWANIA
Najnowsza książka profesora Michaela Walzera, jednego z najwybitniejszych amerykańskich filozofów polityki, jest wykładem na temat problemów, jakie stoją przed współczesną lewicą w niezwykle skomplikowanym współczesnym świecie. Autor szeroko formułuje pojęcie lewicy – zalicza do niej przede wszystkim najbliższych mu „socjalistów, socjaldemokratów i lewicowych liberałów”, z którymi się identyfikuje, ale także tych ludzi lewicy, z którymi się nie zgadza.
LEWICA NOWE WYZWANIA
Producent: MUZA
Nasza cena: 25,99 zł
MODZELEWSKI WERBLAN POLSKA LUDOWA
Zapis rozmów Karola Modzelewskiego i Andrzeja Werblana o Polsce Ludowej, najważniejszych wydarzeniach i postaciach tamtego czasu. Niemal przez cały okres PRL obaj stali nie tylko po dwóch stronach barykady – jeden jako dygnitarz, drugi jako buntownik – ale też byli w swych środowiskach ważnymi postaciami.
MODZELEWSKI WERBLAN POLSKA LUDOWA
Producent: ISKRY
Nasza cena: 37,99 zł
NOWI BARBARZYŃCY
Jak możliwy był globalny tryumf populistycznej prawicy? „Nowi barbarzyńcy” to książka, która próbuje odpowiedzieć na to pytanie poza kanonem zużytych diagnoz: „ciemnego ludu”, „buntu mas” i „odklejonych elit”.Dziesięć lat temu liberalny świat miał powody do zadowolenia.
NOWI BARBARZYŃCY
Producent: Arbitror
Nasza cena: 29,99 zł
NOWY AUTORYTARYZM
Dr hab. Maciej Gdula, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego zajmujący się klasami społecznymi, proponuje nowe ujęcie rządów PiS jako zjawiska wymykającego się szufladce "populizmu".
NOWY AUTORYTARYZM
Nasza cena: 20,99 zł
O CHINACH
Chiny: cywilizacja trwającą nieprzerwanie od tysiącleci, więź ze starożytną przeszłością, klasyczne zasady strategii i polityki. Stany Zjednoczone: nieco ponad dwieście lat państwowości, liberalizm, interwencjonizm.
O CHINACH
Producent: CZARNE
Nasza cena: 31,99 zł
O DEMOKRACJI W POLSCE
Trzy tomy „Po południu” opisały historię polityczną III RP. Teraz czas na podsumowanie.
O DEMOKRACJI W POLSCE
Nasza cena: 32,99 zł
  • nowość
OD KONFLIKTU DO KOOPERACJI
Autor analizuje decydującą rolę grup nacisku w kształtowaniu architektury instytucjonalnej gospodarki. Porządek gospodarowania tworzony na zasadach współpracy i poszukiwania kompromisu sprzyja powstawaniu „dobrych” instytucji, wspierających wzrost gospodarczy i dobrobyt ludności.
OD KONFLIKTU DO KOOPERACJI
Producent: SCHOLAR
Nasza cena: 25,99 zł
OD UPRZEMYSŁOWIENIA W PRL DO DEINDUSTRIALIZACJI KRAJU
Książka jest kontynuacją badań tych samych autorów prezentowanych wcześniej w pracy: "Jak powstawały i jak upadały zakłady przemysłowe w Polsce" Celem książki jest przedstawienie procesu uprzemysłowienia kraju w okresie PRL oraz pokazanie losu zakładów przemysłowych w transformacji ustrojowej po 1989 r.  Wprowadzenie Polski w erę cywilizacji przemysłowej było jednym z głównych kierunków rozwoju w polityce gospodarczej PRL.
OD UPRZEMYSŁOWIENIA W PRL DO DEINDUSTRIALIZACJI KRAJU
Producent: MUZA
Nasza cena: 29,99 zł
OJCOWIE KOŚCIOŁA I STAROŻYTNE SOBORY
Co pozostaje żywego z pierwszych wieków Kościoła? Autor proponuje przyjrzeć się kilkudziesięciu postaciom Ojców Kościoła, naszych ojców we wierze, żyjących w pierwszych ośmiu wiekach ery chrześcijańskiej oraz ośmiu soborom powszechnym, wspólnym obydwu płucom Kościoła wschodniego i zachodniego, które miały miejsce w tymże czasie i na których określano główne prawdy wiary i zarys organizacyjny Kościoła, i w końcu odpowiada na pytanie, jak pierwsi chrześcijanie widzieli problem życia dzieci nienarodzonych.Autorzy: MAREK STAROWIEYSKIEAN: 9788377205570Głębokość: 30.
OJCOWIE KOŚCIOŁA I STAROŻYTNE SOBORY
Producent: PETRUS
Nasza cena: 33,99 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium