Opinie o Nas
ARABSKA WIOSNA KULTUROWY OBRAZ PRZEMIAN W ŚWIECIE ARABSKIM PO 2010 ROKU
Nie minęło sześć lat od rozpoczęcia się burzliwych przemian społeczno-politycznych, określanych jako Arabska Wiosna Ludów, a Bliski Wschód i Afryka Północna zmieniły się nie do poznania. Tylko kilka państw pozostało względnie niewzruszonych - Algieria i Maroko w Afryce Północnej oraz Katar, Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie na Półwyspie Arabskim.
ARABSKA WIOSNA KULTUROWY OBRAZ PRZEMIAN W ŚWIECIE ARABSKIM PO 2010 ROKU
Producent: Smak Słowa
Nasza cena: 28,99 zł
CHARLES DE GAULLE I KONRAD ADENAUER CHARYZMATYCZNE PRZYWÓDZTWO W CZASACH PRÓBY
Książka Olgierda Gedymina opisuje fundamentalne zmiany ustrojowe realizowanej we Francji od 1958 r. z inicjatywy i pod kierownictwem gen.
CHARLES DE GAULLE I KONRAD ADENAUER CHARYZMATYCZNE PRZYWÓDZTWO W CZASACH PRÓBY
Producent: Sic
Nasza cena: 18,49 zł
CYBERPLEMIONA ANALIZA ZACHOWAŃ UŻYTKOWNIKÓW FACEBOOKA W TRAKCIE KAMPANII PARLAMENTARNEJ
Internet zrewolucjonizował życie społeczne i polityczne, wywracając do góry nogami dotychczasowe zasady prowadzenia kampanii i docierania do poszczególnych grup głosujących. Wybory ostatnich kilku lat na całym świecie pokazały, że media społecznościowe to nie tylko egalitarny przekaz, możliwość komunikacji z politykami i szansa na odejście od kierowanego jednostronnie przekazu radiowego czy telewizyjnego.
CYBERPLEMIONA ANALIZA ZACHOWAŃ UŻYTKOWNIKÓW FACEBOOKA W TRAKCIE KAMPANII PARLAMENTARNEJ
Producent: PWN
Nasza cena: 55,49 zł
DEMOKRACJA IZRAELSKA
Minęło 70 lat od odczytania Deklaracji niepodległości przez Dawida Ben Guriona, chyba najważniejszego z „ojców założycieli” izraelskiej państwowości. Ten jubileusz oraz ważne zmiany zachodzące obecnie na Bliskim Wschodzie stały się impulsem do powstania książki, która jest próbą stworzenia całościowego opisu funkcjonowania demokracji w Izraelu, zarówno na poziomie instytucji państwowych, jak i społeczeństwa.
DEMOKRACJA IZRAELSKA
Producent: PWN
Nasza cena: 55,49 zł
DO URN OBYWATELE
Thomas Piketty w zamieszczonych w tym tomie esejach przedstawia nie tylko bilans rządów Nicolasa Sarkozy’ego i François Hollande’a, ale przede wszystkim rozwija swoje poglądy na temat aktualnych palących spraw dotyczących zarówno gospodarki, jak i polityki europejskiej czy międzynarodowej. Książka jest również zapisem rozmaitych dyskusji na temat nierówności, jakie autor prowadził po światowym sukcesie swojego największego dzieła: Kapitał w XXI wieku.
DO URN OBYWATELE
Nasza cena: 36,49 zł
DOKTRYNA SZOKU
W tej przełomowej książce autorka bestselleru "No Logo" opowiada, w jaki sposób amerykańskie strategie wolnorynkowe podbiły świat, wykorzystując to, że niektóre kraje i narody znajdują się w stanie szoku. Irak ogarnia wojna domowa.
DOKTRYNA SZOKU
Producent: MUZA
Nasza cena: 32,99 zł
FASZYZM OSTRZEŻENIE
Książka stanowi osobistą i aktualną analizę zjawiska faszyzmu w XX wieku oraz jegowpływu na świat współczesny autorstwa jednej z najwybitniejszych postaciamerykańskiej sceny politycznej, a zarazem pierwszej kobiety pełniącej funkcjęsekretarza stanu USA. Wydawać by się mogło, że w świecie tak brutalnie doświadczonymprzez zbrodnie faszyzmu nie ma miejsca dla dzisiejszych spadkobierców Hitlera iMussoliniego.
FASZYZM OSTRZEŻENIE
Producent: POLTEXT
Nasza cena: 38,49 zł
GRA O BIAŁY DOM
Wszystko za głos / Polowanie na wyborcę to książka, którą od deski do deski wypełniają ociekające wyborczym błotem anegdoty. Autor analizuje wszystkie dotychczasowe amerykańskie kampanie prezydenckie, przypominając, że historia lubi się powtarzać i że z przeszłych wydarzeń można wyciągać cenne wnioski (choć dzieje się to zbyt rzadko), a nawet najzacniejsi z amerykańskich przywódców mają sporo na sumieniu w tej najbrudniejszej z wszystkich gier – kampanii wyborczej.
GRA O BIAŁY DOM
Producent: Wydawnictwo RM
Nasza cena: 21,99 zł
HISTORIA I POLITYKA
Historia im dłużej trwa, tym bardziej staje się potężna bronią w rękach… nie, nie historyków. W rękach polityków.
HISTORIA I POLITYKA
Producent: BIAŁY KRUK
Nasza cena: 52,99 zł
IMPERIALNA GRA ROSJI
Federacja Rosyjska zawsze posiadała aspiracje odgrywania kluczowej roli na arenie międzynarodowej. Obecnie jest rozczarowana stosunkiem świata zachodniego do swojego kraju.
IMPERIALNA GRA ROSJI
Producent: RYTM
Nasza cena: 25,49 zł
KSIĄŻĘ
"Ten, kto ma władzę, nie musi nikogo za nic przepraszać".Niccolo Machiavelli napisał słynnego Księcia prawie pięć wieków temu, zainspirowany osobą Cezara Borgii, syna papieża Aleksandra VI, włoskiego polityka, kardynała, księcia Romanii.
KSIĄŻĘ
Producent: one press
Nasza cena: 24,49 zł
LEWICA NOWE WYZWANIA
Najnowsza książka profesora Michaela Walzera, jednego z najwybitniejszych amerykańskich filozofów polityki, jest wykładem na temat problemów, jakie stoją przed współczesną lewicą w niezwykle skomplikowanym współczesnym świecie. Autor szeroko formułuje pojęcie lewicy – zalicza do niej przede wszystkim najbliższych mu „socjalistów, socjaldemokratów i lewicowych liberałów”, z którymi się identyfikuje, ale także tych ludzi lewicy, z którymi się nie zgadza.
LEWICA NOWE WYZWANIA
Producent: MUZA
Nasza cena: 28,99 zł
MODZELEWSKI WERBLAN POLSKA LUDOWA
Zapis rozmów Karola Modzelewskiego i Andrzeja Werblana o Polsce Ludowej, najważniejszych wydarzeniach i postaciach tamtego czasu. Niemal przez cały okres PRL obaj stali nie tylko po dwóch stronach barykady – jeden jako dygnitarz, drugi jako buntownik – ale też byli w swych środowiskach ważnymi postaciami.
MODZELEWSKI WERBLAN POLSKA LUDOWA
Producent: ISKRY
Nasza cena: 41,99 zł
MÓJ KRAJ MÓJ ŚWIAT
Ryszard Czarnecki - poseł, eurodeputowany oraz były minister - w swojej najnowszej książce mierzy się ze sprawą najwyższej wagi i najbliższej sercu - stanem Ojczyzny, III Rzeczpospolitej.Bez oporów, z najwyższą erudycją, punktuje oponentów politycznych i sprowadza na ziemię bujających w obokach propagandzistów.
MÓJ KRAJ MÓJ ŚWIAT
Producent: ZYSK I S-KA
Nasza cena: 33,49 zł
NO LOGO
Międzynarodowy bestseller, kultowa książka Naomi Klein, nazywana często "biblią alterglobalistów". W ciągu ostatnich dziesięciu lat, które upłynęły od pierwszego wydania "No Logo", książka została uznana za absolutny fenomen kulturowy i stała się manifestem wszystkich krytyków ekspansywnego światowego kapitalizmu.
NO LOGO
Producent: MUZA
Nasza cena: 32,99 zł
NOWE OŚWIECENIE
„Moja nowa ulubiona książka wszech czasów”. Bill Gates Każdy, kto sądzi, że świat się kończy, powinien na nowo przemyśleć sprawę: ludzie żyją dłużej, są coraz zdrowsi, bardziej wolni i szczęśliwi, a chociaż świat stoi przed obliczem poważnych problemów, rozwiązania kryją się w oświeceniowym ideale stosowania rozumu i nauki.
NOWE OŚWIECENIE
Producent: ZYSK I S-KA
Nasza cena: 41,99 zł
NOWI BARBARZYŃCY
Jak możliwy był globalny tryumf populistycznej prawicy? „Nowi barbarzyńcy” to książka, która próbuje odpowiedzieć na to pytanie poza kanonem zużytych diagnoz: „ciemnego ludu”, „buntu mas” i „odklejonych elit”.Dziesięć lat temu liberalny świat miał powody do zadowolenia.
NOWI BARBARZYŃCY
Producent: Arbitror
Nasza cena: 33,49 zł
NOWY AUTORYTARYZM
Dr hab. Maciej Gdula, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego zajmujący się klasami społecznymi, proponuje nowe ujęcie rządów PiS jako zjawiska wymykającego się szufladce "populizmu".
NOWY AUTORYTARYZM
Nasza cena: 21,99 zł
O CHINACH
Chiny: cywilizacja trwającą nieprzerwanie od tysiącleci, więź ze starożytną przeszłością, klasyczne zasady strategii i polityki. Stany Zjednoczone: nieco ponad dwieście lat państwowości, liberalizm, interwencjonizm.
O CHINACH
Producent: CZARNE
Nasza cena: 36,49 zł
OD UPRZEMYSŁOWIENIA W PRL DO DEINDUSTRIALIZACJI KRAJU
Książka jest kontynuacją badań tych samych autorów prezentowanych wcześniej w pracy: "Jak powstawały i jak upadały zakłady przemysłowe w Polsce" Celem książki jest przedstawienie procesu uprzemysłowienia kraju w okresie PRL oraz pokazanie losu zakładów przemysłowych w transformacji ustrojowej po 1989 r.  Wprowadzenie Polski w erę cywilizacji przemysłowej było jednym z głównych kierunków rozwoju w polityce gospodarczej PRL.
OD UPRZEMYSŁOWIENIA W PRL DO DEINDUSTRIALIZACJI KRAJU
Producent: MUZA
Nasza cena: 32,99 zł
PAKIET WENA DO POLITYKI O GIEDROYCIU I MIROSZEWSKIM
Historyczna, literaturoznawcza i politologiczna książka A. St.
PAKIET WENA DO POLITYKI O GIEDROYCIU I MIROSZEWSKIM
Nasza cena: 43,99 zł
POLITYCZNOŚĆ APOLITYCZNOŚCI POLICJA CBA I PROKURATURA W IV RP
W jaki sposób politycy budują „ułomność demokracji”, wzmacniając niewydolność służb i prokuratury? Jak zaprogramowanie „apolityczności” Policji, CBA i prokuratury przyczynia się do ciągłej podaży upolitycznienia? W jaki sposób uzależnienie karier funkcjonariuszy funkcyjnych od politycznych namaszczeń wytwarza normatywną bezbronność funkcjonariuszy niefunkcyjnych? Politycy, walcząc z układem, zmuszeni są do walki ze zdeformowanym i karykaturalnym odbiciem struktur państwa, które w praktyce współtworzą. Dążąc do badania wszystkiego ze względu na formę prawną, kompetencję i demokratyczną legitymizację, faktycznie przykrywają funkcjonalną erozję systemu pozorami demokracji i praworządności.
POLITYCZNOŚĆ APOLITYCZNOŚCI POLICJA CBA I PROKURATURA W IV RP
Producent: Rozpisani.pl
Nasza cena: 37,49 zł
POLITYKA HISTORYCZNA
Czym jest polityka historyczna: globalnym fenomenem, który słusznie zaprząta uwagę historyków i polityków? Koniecznością, bez której nie da się wyrazić tożsamości zbiorowej ani opowiedzieć narracji o narodzie? Czy może jednym z modnych terminów współczesności, który teraz odwraca uwagę od istotnych problemów, a wkrótce zostanie zapomniany? Rafał Chwedoruk, politolog specjalizujący się m.in.
POLITYKA HISTORYCZNA
Producent: PWN
Nasza cena: 64,99 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl