Opinie o Nas
100 FIŃSKICH INNOWACJI SPOŁECZNYCH
Książka jest zbiorem stu artykułów poświęconych fińskim innowacjom społecznym, napisanych przez grono wybitnych osób, które rozwinęły lub opracowały poszczególne rozwiązania. Różniący się co do wieku, zapatrywań i społecznego pochodzenia, autorzy tekstów uosabiają zarówno poważne, jak i żartobliwe oblicze innowacji.
100 FIŃSKICH INNOWACJI SPOŁECZNYCH
Producent: Szara Godzina
Nasza cena: 32,99 zł
CAR PUTIN
Obserwowałam przebieg ostatnich wyborów w Rosji w pewnym lokalu. Widziałam, że niekiedy wyborcy wrzucali po kilka lub kilkanaście kart do głosowania, byłam też świadkiem podawania nieprawdziwych danych.
CAR PUTIN
Producent: ZYSK I S-KA
Nasza cena: 23,99 zł
DEMOKRACJA IZRAELSKA
Minęło 70 lat od odczytania Deklaracji niepodległości przez Dawida Ben Guriona, chyba najważniejszego z „ojców założycieli” izraelskiej państwowości. Ten jubileusz oraz ważne zmiany zachodzące obecnie na Bliskim Wschodzie stały się impulsem do powstania książki, która jest próbą stworzenia całościowego opisu funkcjonowania demokracji w Izraelu, zarówno na poziomie instytucji państwowych, jak i społeczeństwa.
DEMOKRACJA IZRAELSKA
Producent: PWN
Nasza cena: 52,99 zł
DO URN OBYWATELE
Thomas Piketty w zamieszczonych w tym tomie esejach przedstawia nie tylko bilans rządów Nicolasa Sarkozy’ego i François Hollande’a, ale przede wszystkim rozwija swoje poglądy na temat aktualnych palących spraw dotyczących zarówno gospodarki, jak i polityki europejskiej czy międzynarodowej. Książka jest również zapisem rozmaitych dyskusji na temat nierówności, jakie autor prowadził po światowym sukcesie swojego największego dzieła: Kapitał w XXI wieku.
DO URN OBYWATELE
Nasza cena: 36,99 zł
FASZYZM OSTRZEŻENIE
Książka stanowi osobistą i aktualną analizę zjawiska faszyzmu w XX wieku oraz jegowpływu na świat współczesny autorstwa jednej z najwybitniejszych postaciamerykańskiej sceny politycznej, a zarazem pierwszej kobiety pełniącej funkcjęsekretarza stanu USA. Wydawać by się mogło, że w świecie tak brutalnie doświadczonymprzez zbrodnie faszyzmu nie ma miejsca dla dzisiejszych spadkobierców Hitlera iMussoliniego.
FASZYZM OSTRZEŻENIE
Producent: POLTEXT
Nasza cena: 36,99 zł
FEDERALNA SŁUŻBA BEZPIECZEŃSTWA FEDERACJI ROSYJSKIEJ MONOGRAFIA
Opracowanie omawia Federalną Służbę Bezpieczeństwa, która jest nie tylko służbą specjalną w klasycznym ujęciu, ale także organem władzy wykonawczej, kreującym politykę państwa w sferze bezpieczeństwa. To instytucja stanowiąca połączenie skonsolidowanych systemów organizacyjnych realizujących przedsięwzięcia operacyjne, zarówno na terenie Rosji, jak i poza jej granicami.
FEDERALNA SŁUŻBA BEZPIECZEŃSTWA FEDERACJI ROSYJSKIEJ MONOGRAFIA
Producent: RYTM
Nasza cena: 34,99 zł
GRA O BIAŁY DOM
Wszystko za głos / Polowanie na wyborcę to książka, którą od deski do deski wypełniają ociekające wyborczym błotem anegdoty. Autor analizuje wszystkie dotychczasowe amerykańskie kampanie prezydenckie, przypominając, że historia lubi się powtarzać i że z przeszłych wydarzeń można wyciągać cenne wnioski (choć dzieje się to zbyt rzadko), a nawet najzacniejsi z amerykańskich przywódców mają sporo na sumieniu w tej najbrudniejszej z wszystkich gier – kampanii wyborczej.
GRA O BIAŁY DOM
Producent: Wydawnictwo RM
Nasza cena: 19,99 zł
HITLERLAND JAK NAZIŚCI ZDOBYWALI WŁADZĘ
Hitlerland to fascynujący portret Niemiec widzianych oczami Amerykanów, którzy mieszkali i pracowali w Berlinie w czasie, kiedy Hitler dochodził do władzy i kiedy ruszała zabójcza nazistowska machina. Wśród tych Amerykanów byli dziennikarze i dyplomaci oraz takie znane postaci, jak pisarz Sinclair Lewis, fenomenalny  sportowiec Jesse Owens czy słynny lotnik Charles Lindbergh.
HITLERLAND JAK NAZIŚCI ZDOBYWALI WŁADZĘ
Producent: REBIS
Nasza cena: 34,99 zł
  • nowość
IMPERIALNA GRA
Inspirowana przez Włodzimierza Putina inwazja na Krym w marcu 2014 roku zaszokowała świat. Wkrótce potem Rosjanie dostarczyli wsparcie dążącym do secesji buntownikom w sąsiedniej Ukrainie, pogrążając kraj w brutalnej i nie mającej końca wojnie domowej.
IMPERIALNA GRA
Nasza cena: 29,99 zł
IMPERIALNA GRA ROSJI
Federacja Rosyjska zawsze posiadała aspiracje odgrywania kluczowej roli na arenie międzynarodowej. Obecnie jest rozczarowana stosunkiem świata zachodniego do swojego kraju.
IMPERIALNA GRA ROSJI
Producent: RYTM
Nasza cena: 25,99 zł
KOLOROWE REWOLUCJE W PRZESTRZENI PORADZIECKIEJ GENEZA ISTOTA SKUTKI
Próba odpowiedzi na pytania, czy protesty społeczne i przewroty polityczne były spowodowane dążeniami do demokracji, czy jedynie potrzebą wymiany elit politycznych i gospodarczych. Kreml te wydarzenia obserwuje ze strachem.
KOLOROWE REWOLUCJE W PRZESTRZENI PORADZIECKIEJ GENEZA ISTOTA SKUTKI
Producent: RYTM
Nasza cena: 21,99 zł
  • nowość
KSIĄŻĘ
"Ten, kto ma władzę, nie musi nikogo za nic przepraszać".Niccolo Machiavelli napisał słynnego Księcia prawie pięć wieków temu, zainspirowany osobą Cezara Borgii, syna papieża Aleksandra VI, włoskiego polityka, kardynała, księcia Romanii.
KSIĄŻĘ
Producent: one press
Nasza cena: 23,99 zł
LEWICA NOWE WYZWANIA
Najnowsza książka profesora Michaela Walzera, jednego z najwybitniejszych amerykańskich filozofów polityki, jest wykładem na temat problemów, jakie stoją przed współczesną lewicą w niezwykle skomplikowanym współczesnym świecie. Autor szeroko formułuje pojęcie lewicy – zalicza do niej przede wszystkim najbliższych mu „socjalistów, socjaldemokratów i lewicowych liberałów”, z którymi się identyfikuje, ale także tych ludzi lewicy, z którymi się nie zgadza.
LEWICA NOWE WYZWANIA
Producent: MUZA
Nasza cena: 29,99 zł
NOWE OŚWIECENIE
„Moja nowa ulubiona książka wszech czasów”. Bill Gates Każdy, kto sądzi, że świat się kończy, powinien na nowo przemyśleć sprawę: ludzie żyją dłużej, są coraz zdrowsi, bardziej wolni i szczęśliwi, a chociaż świat stoi przed obliczem poważnych problemów, rozwiązania kryją się w oświeceniowym ideale stosowania rozumu i nauki.
NOWE OŚWIECENIE
Producent: ZYSK I S-KA
Nasza cena: 39,99 zł
NOWI BARBARZYŃCY
Jak możliwy był globalny tryumf populistycznej prawicy? „Nowi barbarzyńcy” to książka, która próbuje odpowiedzieć na to pytanie poza kanonem zużytych diagnoz: „ciemnego ludu”, „buntu mas” i „odklejonych elit”.Dziesięć lat temu liberalny świat miał powody do zadowolenia.
NOWI BARBARZYŃCY
Producent: Arbitror
Nasza cena: 32,99 zł
NOWY AUTORYTARYZM
Dr hab. Maciej Gdula, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego zajmujący się klasami społecznymi, proponuje nowe ujęcie rządów PiS jako zjawiska wymykającego się szufladce "populizmu".
NOWY AUTORYTARYZM
Nasza cena: 22,99 zł
O CHINACH
Chiny: cywilizacja trwającą nieprzerwanie od tysiącleci, więź ze starożytną przeszłością, klasyczne zasady strategii i polityki. Stany Zjednoczone: nieco ponad dwieście lat państwowości, liberalizm, interwencjonizm.
O CHINACH
Producent: CZARNE
Nasza cena: 36,99 zł
POLSKA I TRZY ROSJE WYD. 2017
Książka, wyróżniona Nagrodą KLIO za rok 2001 i uznana za najlepszą w dotychczasowej historiografii analizę polityki wschodniej Piłsudskiego, ukazuje się obecnie w poszerzonym wydaniu. Uzupełnia ją przypomnienie genezy koncepcji Piłsudskiego, jaką odnaleźć można w początkowych latach jego politycznej aktywności w PPS, a także swoiste post scriptum, zaproszenie do oceny owej koncepcji i samej polityki Józefa Piłsudskiego i Polski z lat 1919-1920.
POLSKA I TRZY ROSJE WYD. 2017
Producent: Arcana
Nasza cena: 51,99 zł
PORZĄDEK ŚWIATOWY WYD. 2
Nigdy nie było żadnego prawdziwie globalnego „porządku światowego” – twierdzi Henry Kissinger. Jeden z czołowych współczesnych polityków, dyplomata, doradca prezydentów od lat analizuje wyzwania, przed którymi staje świat w XXI wieku.
PORZĄDEK ŚWIATOWY WYD. 2
Producent: CZARNE
Nasza cena: 33,99 zł
PRZEDZIWNA ŚMIERĆ EUROPY
Dlaczego Stary Kontynent popełnia samobójstwo? Spadająca stopa urodzin, masowa imigracja oraz pielęgnowanie braku zaufania do siebie i nienawiści do własnych wartości składają się na to, że Europejczycy nie potrafią wystąpić we własnej obronie ani oprzeć się kompleksowym przemianom swojego społeczeństwa, które w końcu doprowadzą do jego unicestwienia. Książka Murraya jest nie tylko analizą realiów demograficznych i politycznych, ale również bardzo osobistą relacją naocznego świadka autodestrukcji kontynentu.
PRZEDZIWNA ŚMIERĆ EUROPY
Producent: ZYSK I S-KA
Nasza cena: 35,99 zł
PRZEŚNIONA REWOLUCJA ĆWICZENIA Z LOGIKI HISTORYCZNEJ
W Polsce w latach 1939–1956 dokonała się rewolucja społeczna. Okrutna, brutalna, narzucona z zewnątrz, ale jednak rewolucja.
PRZEŚNIONA REWOLUCJA ĆWICZENIA Z LOGIKI HISTORYCZNEJ
Nasza cena: 29,99 zł
PRZYJACIEL POLSKA ROSJA I EUROPA ZACHODNIA ZAGADNIENIA POLITYCZNE W XVIII-XX WIEKU
Nieodzowną częścią pracy naukowej jest współpraca i wymiana myśli. Przy tej okazji często nawiązują się przyjaźnie.
PRZYJACIEL POLSKA ROSJA I EUROPA ZACHODNIA ZAGADNIENIA POLITYCZNE W XVIII-XX WIEKU
Producent: LTW
Nasza cena: 27,99 zł
PSYCHOLOGIA OKRĄGŁEGO STOŁU
„Okrągły Stół” został uznany wśród psychologów na całym świecie za wielki sukces negocjacyjny, który pozwolił rozwiązać bardzo trudny konflikt społeczno-polityczny w sposób cywilizowany. Książka zawiera zapis rozmów pomiędzy ludźmi zaangażowanymi bezpośrednio i pośrednio w „Okrągły Stół”(Janusz Reykowski i Janusz Grzelak) oraz komentatorów prezentujących różne punkty widzenia: psychologiczny - (Mirosław Kofta), historyczny - (Andrzej Friszke) i społeczny - (Wiktor Osiatyński).
PSYCHOLOGIA OKRĄGŁEGO STOŁU
Producent: Smak Słowa
Nasza cena: 44,99 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl