Opinie o Nas
 • Kraj dostawy: Polska
 • zmień

Kraj dostawy:

Ulubione (0)

Sprawdź w jaki sposób dostarczane są pliki elektroniczne

Na tej stronie, przeczytasz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące zakupu i otworzenia plików cyfrowych dostępnych w ofercie booktown.pl Pamiętaj, że jeżeli napotkasz problemy dotyczące plików cyforwych (ebook, audiobook), zawsze możesz się z nami skontaktować. Zapraszamy do zapoznania się z zakładką Kontakt.

 

1.) Jak mogę zapłacić za kupić i zapłacić plik elektorniczny (ebook, audiobook)?

W przypadku zakupu plików elektornicznych dostępne formy płatności to:

 • przelew elektroniczny
 • przelew tradycyjny
 • PayPal

W zależności od posiadanego zabezpieczenia pliku elektronicznego, będzie on dostępny do pobrania w przeciągu kilku minut ( maksymalnie do 3 godzin), od momentu zaksięgowania płatności przez system. Podczas zakupu pliku elektronicznego należy zwrócić uwagę na formaty (rozszerzenie) pliku oraz sposób w jaki jest zabezpieczone. Te informacje dostępne są na karcie produktu oraz w zakładce Parametry.

 

2.) Co oznaczają poszczególne formaty plików elektronicznych?

 • .pdf Najpopularniejszy format pliku publikacji elektornicznych. Otworzysz go na: komputerze, tablecie czy e-czytniku. W przypadku plików .pdf z zabezpieczeniem Adobe DRM, plik taki otworzysz w programie Adobe Digital Editions. 
 • .epub - Pliki z rozszerzeniem epub, przeznaczone są na tablety, smartfony i e-czytniki. Otworzysz go również w programie Adobe Digital Editions lub innym programie podobnego przeznaczenia (np. EPUBReader). 
 • .mobi - Pliki w formacie mobi możesz pobrać na e-czytnik, komputer czy tel. komórkowy. Plik z tym rozszerzeniem otworzysz również w e-czytniku Kindle. Na komputerze potrzebujemy mieć zainstalowane oprogramowanie np. MobiPocket Reader. Do otwarcia plików nie jest wymagane posiadanie konta Adobe ID. 
 • multiformat - Booktown wprowadza multiformat czyli pliki dostępne w formatach EPUB+MOBI+PDF, dzięki któremu, nie musisz już wybierać, który format kupić. W
 • .mp3 - format dźwiękowy. Możliwy do odtworzenia na komputerze, komórce, e-czytniku.

 

3.) Jakie rodzaje zabezpieczeń, mogą występować w plikach elektronicznych?

 • DRM - Sytem zabezpieczeń DRM został stowrzony przez firmę Adobe Systems, który zabezpiecza pliki elektroniczne przez nielegalnym kopiowaniem. Obsługuje formaty plików .pdf i .epub.
 • Watermark - Pliki zaopatrzone w zabezpieczenie tzw. znakiem wodnym nie wymagają posiadania konta Adobe ID ani nie trzeba autoryzować urządzenia (np. e-czytnika). Watermark zawiera zaszyfrowaną informację o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki takim zabezpieczeniom, łatwiej będzie zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnia plik cyfrowy w sposób niezgodny z prawem i licencją użytkowania produktu.
 • plik bez zabezpieczeń DRM

 

4.) Kiedy będę mógł pobrać zakupiony plik?

Zakupiony w naszej księgarni plik cyfrowy, zostanie dostarczony w formie linku do pobrania w oddzielnej wiadomości e-mail w ciągu kilku minut od momentu zaksięgowania płatności przez nasz system. Płacąc przelewem tradycyjnym, można przesłać potwierdzenie przelewu. Wówczas nie będą musieli Państwo czekać, aż wpłata zostanie zaksięgowana przez bank i znacznie szybciej móc korzystać z zakupionych materiałów. W przypadku dużych plików czas wygenerowania i dostarczenia materiału może wydłużyć się do 3 godzin.

 

5.) Przez jaki czas mogę pobrać zakupione pliki?

Na pobranie pliku masz 180 dni. Po tym czasie lub po wykorzystaniu liczby pobrań, link traci ważność i nie będzie możliwości ponownego pobrania pliku. Pamiętaj, że pliki, które zabezpieczone są DRM, można używać maksymalnie na 6 urządzeniach. (Jeden czytnik może być przypisany maksymalnie do 1 konta Adobe ID. Do jednego konta może być maksymalnie przypisanych 6 urządzeń). Pliki z zabezpieczeniem Watermark oraz bez zabezpieczeń, można z nich korzystać na dowolnej liczbie urządzeń.

 

6.) Zmieniłem komputer/urządzenie, czy mogę dalej pobrać plik elektroniczny na nowe urządzenie?

W przypadku plików cyfrowych, które zostały zabezpieczone Watermarkiem lub nie posiadają zabezpieczeń DRM, możesz odtwarzać je na dowolnym urządzeniu. W przypadku pliku zabezpieczonego DRM, pamiętaj aby przed otwarciem pliku na nowym urządzeniu, autoryzować je, przypisując do swojego Adobe ID.

 

7.) Czy mogę dokonać zwrotu zakupionego pliku cyfrowego?

W przypadku treści cyfrowych, po wyrażeniu na pobranie treści elektronicznych nie ma możliwości dokonania zwrotu produktu.

 

8.) Dlaczego nie mogę wydrukować pliku?

Dla niektórych plików elektronicznych, zwłaszcza tych z zabezpieczeniem DRM, nie ma możliwości drukowania/kopiowania/rozpowszechniania w żaden sposób zakupionego pliku.

 

9.) Reklamacja

Reklamacji nie podlega źle zakupiony format pliku lub brak możliwości odtworzenia pliku na urządzeniu Klienta. Przed złożeniem zamówienia upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje wybrany przez Ciebie format pliku.

 

 

X Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.