Opinie o Nas
Jak zadbać o rozwój językowy dziecka? 0
Jak zadbać o rozwój językowy dziecka?

Nauka i zabawa w jednym, czyli jak zadbać o rozwój językowy dziecka ?

Dzieci w wieku 3-6 lat odkrywają świat z niepowtarzalną energią i nieodzowną chęcią poznawania wszystkiego co nowe. Jest to również czas intensywnego rozwoju mowy. Jednym z dwóch najważniejszych czynników wpływających na stopień jej doskonalenia w danym momencie jest wpływ środowiska. Zatem nauka języka ojczystego jest sprawą oczywistą i naturalną. Trudności pojawiają się natomiast przy wprowadzaniu kolejnego, a przecież nauka języków obcych jest dziś procesem oczywistym. Pytanie kiedy i w jaki sposób warto ją rozpocząć, by nie zaburzyć naturalnego procesu rozwoju językowego dziecka?

Na wstępie trzeba przeanalizować, jak dziecko uczy się języka ojczystego? Czy uczestniczy w lekcjach, rozwiązuje zadania gramatyczne, sprawdza słówka w słowniku? Oczywiście nie! Dzieci świetnie uczą się przez kontekst, poznają znaczenie nowych słów i zjawisk dzięki swojej intuicji. Taka droga, jest również kluczem do nauki angielskiego dla dzieci. Zgodnie z ideą następczego wprowadzenia języka obcego, warto proces ten rozpocząć po 3 roku życia, kiedy dziecko opanowało język ojczysty na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację. Praktyka pokazuje jednak, że maluchy najchętniej uczą się języka obcego wtedy, gdy same tego chcą. 

Wyjątkowo istotna jest tu rola rodzica, to po ich stronie leży zaszczepienie zainteresowania i chęci do nauki. Nie trzeba posyłać od razu dziecka, w tak wczesnym wieku do szkoły językowej, aby polubiło ono język angielski. Wystarczy kilka, naprawdę prostych zabiegów, by nauka stała się świetną zabawą i prawdziwą przygodą z rodzicem czy opiekunem. Dobrym pomysłem mogą okazać się wspólne gry językowe dla dzieci. Kolorowe karty utrwalające słówka, układanki, fiszki – to dzieci lubią najbardziej. Wspólne powtarzanie rymowanek, wybijanie rytmu dłońmi i śmieszne miny mogą okazać się świetną rodzinną zabawą, która z pewnością zostanie przez malca zapamiętana.

Warto tu zaznaczyć , że dziecko powinno jak najczęściej powtarzać nowe słówka czy zwroty, stąd oczywiście jasny wniosek, że najłatwiej uczyć malucha metodą, którą najbardziej lubi – czyli poprzez zabawę! Poszukując dobrych inspiracji i książek językowych dla dzieci warto wesprzeć się ofertą naszej księgarni internetowej. Małe szkraby kochają wyzwania, dlatego obcojęzyczne kolorowanki, książeczki z naklejkami, książki językowe dla dzieci (np. ilustrowane słowniki, bajki) czy gry językowe dla dzieci świetnie się tu sprawdzą.

Rodzice często gubią się w gąszczu kursów i lekcji dodatkowych proponowanych w ramach nauki angielskiego dla dzieci. Tymczasem wystarczy świadomie zaplanować wspólnie spędzany czas. Warto poczytać angielskie bajki lub krótkie historyjki do snu, czy posłuchać angielskich piosenek w trakcie drogi do przedszkola lub niedzielnej wycieczki. Dodatkowo w księgarni internetowej www.booktown.pl, każdy rodzic może skorzystać z Live Czatu, czy rozmowy telefonicznej. Miła obsługa pomoże odnaleźć się w szerokiej ofercie, nowościach, bestsellerach i promocjach. Na pewno znajdą się tu na tyle inspirujące propozycje, by angielski dla dzieci stał się przyjemną rozrywką, a każda mama marząca o wychowaniu błyskotliwego, młodego poligloty, odetchnie z ulgą.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium